Κόμπρα ΑΠΣ-ΑΣΕ Δούκας 4-5: Γλύτωσαν την ανατροπή στο φινάλε οι νταμπλούχοι

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον ΑΣΕ Δούκα απέναντι στην Κόμπρα ΑΠΣ στο κλειστό του Βύρωνα με σκορ 4-5, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Futsal Super League, με την οποία παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς, παρέα με την ΑΕΚ.

Οι περσινοί νταμπλούχοι, που είχαν “καθαρίσει” το ματς στα μέσα το 2ου ημιχρόνου (0-5 το σκορ), είδαν τους ψυχωμένους γηπεδούχους να μην τα παρατάνε, καθώς σε διάστημα 11 λεπτών (από το 27′ έως το 38′) έβαλαν 4 γκολ και έφτασαν σε απόσταση… αναπνοής από τους φιλοξενούμενους.

Η Κόμπρα στο τελευταίο λεπτό έψαξε το γκολ ισοφάρισης, που θα συντελούσε σε μία από τις πιο εντυπωσιακές ανατροπές στην ιστορία της μεγάλης κατηγορίας στη σάλα, αλλά δεν το βρήκε και έτσι οι μπλε πήραν, έστω και με μπόλικο άγχος στο τέλος, τη νίκη και τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

Τα γκολ για την Κόμπρα ΑΠΣ: Ασημακόπουλος (2), Μουντοκαλάκης, Φωτόπουλος
Τα γκολ για τον ΑΣΕ Δούκα: Πέδρο (2), Κοντογεώργης (2), Τσίνας