Πάφος-Παναθηναϊκός 2-2: Από ένα ημίχρονο οι «πράσινοι»

Ένα κακό πρώτο μέρος και ένα σαφώς βελτιωμένο για τον Παναθηναϊκό στο δεύτερο φιλικό επί κυπριακού εδάφους με αντίπαλο την Πάφο.

Οι παίκτες του Γιοβάνοβιτς ανέβασαν στροφές μετά το πρώτο άσχημο ημίχρονο όπου δέχθηκαν δύο γκολ, αρχικά από τον Βαλακάρι στο 39′ και στο 45′ από τον Χέφτε. Μεγάλος πρωταγωνιστής στο β’ μέρος ήταν ο Βέρμπιτς. Ο Σλοβένος κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι στο 78′ για το 2-1 ενώ δύο λεπτά μετά, έκανε την ασίστ στον νεαρό Χρήστο Κρυπαράκο που πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Λοντίγκιν (63′ Mπρινιόλι), Βαγιαννίδης (78′ Κρυπαράκος), Σάρλια (52′ Μάγκνουσον), Πούγγουρας (63′ Σιδεράς), Χουάνκαρ (46′ Σάντσες), Ρούμπεν (63′ Κυριόπουλος), Συμεωνίδης (46΄ Τσόκαϊ), Μπερνάρ (63′ Βέρμπιτς), Παλάσιος (46′ Κώτσιρας), Σαβιέρ, Σπόραρ (63′ Καμπετσής).

Πάφος (Χένινγκ Μπεργκ): Οϊέρ, Δημητρίου, Παλάσιος, Μιχαήλ, Χαραμπάτζε, Χέσταντ, Πελάγιο, Ταβάρες, Χότσκο, Μπετανκόρ, Βαλακάρι.