Άρης-Μακάμπι Χάιφα 2-2: Ισοφάριση στο τέλος για τους Θεσσαλονικείς

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του ματς, ο Άρης ισοφάρισε τη Μακάμπι Χάιφα στο “Κλ. Βικελίδης” σε 2-2 στο ντεμπούτο του Ροντρίγκες και στην επανεμφάνιση του Ντουκουρέ που μάλιστα σκόραρε.

Οι δύο προπονητές δοκίμασαν αρκετά πράγματα με τον Άλαν Πάρντιου να παίζει με τρεις αμυντικούς. Οι “κίτρινοι” είχαν δύο δοκάρια με Πάλμα και Ματέο, με τη Μακάμπι να ανοίγει το σκορ στο 10′ με τον Πιερό. Το 0-2 έγινε στο 69ο λεπτό από τον Τσιμποτά με τον Άρη να βγάζει αντίδραση και να φέρνει το ματς στα ίσια με τον Ντουκουρέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και με εκτέλεση πέναλτι του Πάλμα στο τρίτο.

Άρης (3-5-2): Σιαμπάνης (66′ Κουέστα), Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν, Καμάτσο (77′ Μαρμαρίδης), Μαζικού (83′ Παναγίδης), Νταμπό (83′ Σγούρος), Ματέο (73′ Ντουκουρέ), Ροντρίγκες (66′ Μάνου Γκαρσία), Γκρέι (63′ Ιτούρμπε), Πάλμα.

Μακάμπι Χάιφα (4-2-3-1): Μασπάτι, Σεκ, Γκέρσον, Μέιρ, Κορνούντ, Μοχάμεντ, Φανί, Τσέρι, Τσιμπότα, Ατζίλι και Πιερό.

Έπαιξαν και οι: Αράντ, Γκόλντμπεργξ, Ελιγιάχου, Μενάχεμ, Λεβί, Νταβίντ, Ρουκάβτσι, Σιμόλ, Λάι, Γιαρίν.