Ηλιούπολη-Παναχαϊκή 2-1: Ανέβηκε στην κορυφή ο «ήλιος»

Η Ηλιούπολη επικράτησε 2-1 της Παναχαϊκής στην αναμέτρηση της πέμπτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να σημειώσουν δυο γκολ με τους Τριανταφυλλάκο στο 33’ και Χέμπερτ στο 38’. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με τον Λιποράσε στο 55’. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, το ματς ήταν επεισοδιακό και ο τεχνικός των γηπεδούχων Νίκος Παντέλης αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Ηρόδοτος επικράτησε 2-1 του ΠΑΟ Ρουφ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τσιάβο στο 50, όμως μέσα σε τρία λεπτά οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το ματς με τους Μαρκυδάκη στο 52’ και Κυριακίδη στο 55’.