Ηρακλής-Παναθηναϊκός Β’ 2-3: Πέρασε με ανατροπή από το Καυτανζόγλειο

Με 3-2 πέρασε ο Παναθηναϊκός Β’ από τη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Ηρακλή, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής στον Α’ όμιλο της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τομάς στο 12’ αλλά οι «πράσινοι» απάντησαν με δύο γκολ του Μπιλάλ στο 34’ και στο 43’ για το 1-2. Ο «γηραιός» ισοφάρισε στο 54ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Μιλούνοβιτς αλλά ο Παναθηναϊκός Β’ ήταν αυτός που χαμογέλασε στο φινάλε, χάρη στο τέρμα του Σαρδέλη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Παναθηναϊκός ανέβηκε έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας του βορείου ομίλου με 8 βαθμούς, έναν περισσότερο από τον ΠΑΟΚ Β’ ενώ ο Ηρακλής έμεινε στους 4 αλλά σε τρεις αγώνες.