ΠΑΟ Ρουφ-Προοδευτική 0-1: Πρώτη νίκη για τους φιλοξενούμενους

Το γκολ του Παυλίδη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για την Προοδευτική να πάρει τη νίκη 1-0 επί του ΠΑΟ Ρουφ.

Η αναμέτρηση των δυο ομάδων ήταν για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο αγώνας είχε αναβληθεί λόγω έλλειψης γηπέδου για να διεξαχθεί. Το ματς διεξήχθη στο γήπεδο «Σπύρος Γιαλαμπίδης» του Ταύρου. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας του Κορυδαλλού στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα του Ρουφ έμεινε χωρίς βαθμό, μετά τη νέα της ήττα.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟ Ρουφ (Σταυριανός): Κουνάδης, Χατζηλάμπρος, Πανουργιάς (46’ Φιλιμέγκας), Καμί, Κατσούλης, Ζαχαρός, Καλλέργης, Βενάρδος, Τασιούλης (46’ Τσάβος), Κονέ, Παπουτσογιαννόπουλος (46’ Σμίλτος).

Προοδευτική (Μάγγος): Αστράς, Καρρίκι, Σινγκ (54’ Νομικός), Ποτουρίδης, Φαζός, Μεγαρίτης, Πίσσας, Παυλίδης, Νταβιώτης, Γιαννιτσάνης, Ευθυμίου.