Πήγασος Αγίας Παρασκευής-Ολυμπιακός Futsal 3-2: Άντεξε στην πίεση των “ερυθρόλευκων” ο Πήγασος και πήρε νίκη-ανάσα

Πολύ σημαντική εντός έδρας επικράτηση του Πήγασου Αγίας Παρασκευής κόντρα στον Ολυμπιακό Futsal με 3-2 σκορ, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan Futsal Super League, με την οποία φτάνει στους επτά βαθμούς και αφήνει τους “ερυθρόλευκους” στην ουρά της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι δεν έχασαν στιγμή το προβάδισμα στην αναμέτρηση, έχοντας τον έλεγχο και την κυκλοφορία της μεσαίας γραμμής, μην επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να απειλήσουν περαιτέρω, πέρα από τα τελευταία “δραματικά” λεπτά.

Το σκορ άνοιξε ο Αλεξόπουλος στο 12′, αλλά ο Ολυμπιακός βρήκε άμεση απάντηση με τον Βλυσσίδη, διαμορφώνοντας έτσι το σκορ του ημιχρόνου. Στα πρώτα 3 λεπτά της επανάληψης, η Αγία πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Σουλή, ενώ ο Καπρής 6 λεπτά πριν τη λήξη έδωσε αέρα δύο τερμάτων.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Βλυσσίδη ξανά, και παρά την πίεση, αλλά και τον 5ο παίκτη που έβαλαν μέσα, δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, χάνοντας το 6ο κατά σειρά παιχνίδι τους στο Ελληνικό πρωτάθλημα.