Ολυμπιακός Κ19-ΑΕΚ Κ19 0-1: Διπλό στου Ρέντη για τους «κιτρινόμαυρους»

Η ΑΕΚ νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακό, σε ένα ματς που έγινε θρίλερ στα τελευταία λεπτά.

Οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν πέναλτι με τον Σωτήρη Συλαΐδόπουλο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν να βρουν δίχτυα με τον Πάπα Λαέρτ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ΑΕΚ έφτασε τους 13 βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας, μετά την τέταρτη φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα Κ19. Ο Ολυμπιακός έμεινε στους 21 βαθμούς και βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μετά την τρίτη του φετινή ήττα. Οι Πειραιώρτες βρίσκονται στο -6 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Οι συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Κουτσογούλας (81΄ Φρέρης), Ρέτσος, Κουτσίδης, Χρήστου, Κωστούλας (81΄ Πρεκατές), Πατήρας, Μουζακίτης, Προκοπίου (58΄ Μοίρας), Παπακανέλλος, Μπακούλας (75΄ Πετρόπουλος)

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μαρίνης, Σβίγκος, Γιαννούλης, Χατζηκυριάκος, Βαλκάνης, Μαρούτσης, Λέλεκας (46΄ Κυρσανίδης), Λαέρτ, Αντ. Γεωργέας (75΄ Μούτσα), Παν. Γεωργέας (30΄ Κοντάκης), Κοντορουχάς (82΄ Παπανικολόπουλος)