Ρόμα-Τορίνο 1-1: Τα δοκάρια σταμάτησαν τους «τζιαλορόσι»

Η Ρόμα έμεινε στο 1-1 με την Τορίνο στο «Ολίμπικο», έχοντας δυο δοκάρια στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κάρολ Λινέτι στο 55’. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπελότι έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας σε εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ντιμπάλα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Τελικά, τη λύση έδωσε ο Μάτιτς στην επόμενη φάση, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Αποβλήθηκε και πάλι ο Ζοσέ Μουρίνιο. Η Ρόμα τελείωσε τον αγώνα με 48% κατοχή μπάλας και 13/4 τελικές, έναντι 10/2 των φιλοξενούμενων. Αυτή ήταν η τρίτη φετινή ισοπαλία για τους «τζιαλορόσι», οι οποίοι έφτασαν τους 27 βαθμούς και βρίσκονται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας. Η Τορίνο αναδείχτηκε για τρίτη φορά ισόπαλη στο φετινό πρωτάθλημα και έφτασε τους 21 βαθμούς. Η «γκρανάτα» βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας.