Ναντ-Αζαξιό 2-2: Γλίτωσαν τον βαθμό στο τέλος οι γηπεδούχοι

Η Ναντ κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από τη Αζαξιό, στο φινάλε της αναμέτρησης στο «Μποζουάρ».

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το πέναλτι του Γιουσέφ Μπελαϊλί στο 57’ και εννέα λεπτά αργότερα (66’), σημείωσαν το δεύτερο γκολ τους με τον Ρομέν Αμουμά. Οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ τέσσερα λεπτά αργότερα (70’), με τον Λουντοβίκ Μπιλάς και πήραν τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας με τον Μόουζες Σιμόν στο 89’. Η Ναντ τελείωσε τον αγώνα με 53% κατοχή μπάλας και 15/5 τελικές, έναντι 13/4 των φιλοξενούμενων. Αυτή ήταν η έβδομη φετινή ισοπαλία της Ναντ, η οποία έφτασε τους 13 βαθμούς και βρίσκεται στη 15η θέση της βαθμολογίας. Η Αζαξιό αναδείχτηκε για τρίτη φορά ισόπαλη και έφτασε τους δώδεκα βαθμούς. Πλέον, βρίσκεται στη 18η θέση της βαθμολογίας.