Φούλαμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2: Ο Γκαρνάντσο λύτρωσε τους «κόκκινους διαβόλους»

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφυγε με τη νίκη 2-1 από το «Κρέιβεν Κότατζ» με το γκολ του Αλεχάντρο Γκαρνάτσο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ανοίξει το σκορ με τον Κρίστιαν Έρικσεν στο 14’, όμως οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Ντάνιελ Τζέιμς στο 61’. Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγ τελείωσε το ματς με 14/9 τελικές, έναντι 14/7 των γηπεδούχων, οι οποίοι είχαν την κατοχή της μπάλας με 53%. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πανηγύρισε την όγδοη φετινή της νίκη και έφτασε τους 26 βαθμούς, ανεβαίνοντας στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Η Φούλαμ γνώρισε την έκτη της φετινή ήττα και έμεινε στους 19 βαθμούς. Η λονδρέζικη ομάδα βρίσκεται στην ένατη θέση.