ΑΕΚ-ΑΣΕ Δούκας 1-1: Όλα μοιρασμένα στο ντέρμπι της αγωνιστικής

Ισοπαλία με σκορ 1-1 έληξε το μεγάλο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής, της Stoiximan Futsal Super League, ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΑΣΕ Δούκα, στο κλειστό του Καματερού, με τις δύο ομάδες να παραμένουν ισόβαθμες στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι νταμπλούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με το “καλησπέρα” της αναμέτρησης, μιας και στο 3ο λεπτό ο Βινίσιους έδωσε προβάδισμα στους “μπλε”, που πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, στο πρώτο 20λεπτο.

Στην επανάληψη, η «Ένωση» ανέβασε το τέμπο της και βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον Παπακώστα στο 27ο λεπτό, το οποίο διαμόρφωσε και το τελικό σκορ του μεγάλου αγώνα, δίνοντας σε κάθε ομάδα από έναν βαθμό, διατηρώντας, παράλληλα, και το αήττητο για αμφότερες.