Γκλάντμπαχ-Στουτγκάρδη 3-1: Επέστρεψαν στις νίκες τα «πουλάρια»

Η Γκλάντμπαχ επιβλήθηκε 3-1 της Στουτγκάρδης στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν έτσι στις νίκες μετά από τρεις άκαρπες αγωνιστικές, φτάνοντας τους 19 βαθμούς και πιάνοντας (με ματς παραπάνω) τη Λειψία στην 6η θέση.

Ο Χόφμαν άνοιξε το σκορ στο 4’ με τον Τουράμ να διπλασιάζει το προβάδισμα της Γκλάντμπαχ στο 25’. Ο Τόμας έβαλε και πάλι τη Στουτγκάρδη στο παιχνίδι σκοράροντας στο 35’, με την ομάδα του να μένει στη διεκδίκηση του αγώνα μέχρι το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Χέρμαν έγραψε το τελικό 3-1.

Η Στουτγκάρδη έμεινε στους 11 βαθμούς και τη 15η θέση, με τον Κωνσταντίνο Μαυροπάνο να αγωνίζεται σε όλο το ματς, αντικρίζοντας την κίτρινη κάρτα στο 73’.