Super League 2, B’ Όμιλος, Επισκοπή-Ολυμπιακός Β’ 1-1: Πήραν τον βαθμό στις καθυστερήσεις οι Πειραιώτες

Ο Ολυμπιακός Β’ κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από το Ρέθυμνο, με γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, στην πρεμιέρα του Β΄ Ομίλου, της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Χοβανισιάν στο 90’, όμως οι «ερυθρόλευκοι» έφεραν το ματς στα ίσια με γκολ του Κατσουλιδη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων (90+5′). Η ομάδα του Γιάννη Οκκά, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του, αγωνίστηκε από το 57’ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μαυρουδή.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Πολίτης, Κούτσιας, Κεφαλάς, Λάμτσε, Εμπουέλε, Σαμουρκασόβι (59′ Κρίκλοου), Σκεντεράι (84′ Νταμπίζας), Σταθόπουλος (73′ Βουκελάτος), Χοβανισιάν και Παπαδόπουλος (73′ Αμπαφού).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Οκκάς): Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Νταμπό, Κωστή, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος (72′ Κουτσίδης), Βοΐλης, Χρυσόπουλος, Κινκουέ και Καράκουτης (60′ Τσέλιος).