Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Γουέστ Χαμ 1-0: Μέσα πάει καλά…

Ακόμα μία νίκη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που ανεβαίνει στη βαθμολογία, αφού επικράτησε 1-0 της Γουέστ Χαμ στο «Ολντ Τράφορντ».

Πέρα από το ότι η νίκη αυτή σήμανε την τρίτη τέτοια στα πέντε τελευταία ματς, στα οποία είναι αήττητη, η ομάδα του Τεν Χάαχ μετρά επίσης τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια στην έδρα της, με τις υπόλοιπες τρεις να είναι απέναντι σε Άρσεναλ, Λίβερπουλ και Τότεναμ.

Η Γιουνάιτεντ σκόραρε στο 38ο λεπτό με κεφαλιά του Μάρκους Ράσφορντ μετά από ωραία σέντρα του Έρικσεν με εξωτερικό φάλτσο και παρά το «εύθραυστο» 1-0, κράτησε το προβάδισμα μέχρι το φινάλε.

Με τον Ρονάλντο βασικό να βγάζει όλο το 90λεπτο, οι κόκκινοι «διάβολοι» έφτασαν τους 23 βαθμούς και απέχουν έναν και τρεις από Νιούκασλ και Τότεναμ που είναι μπροστά τους, σε 4η και 3η θέση αντίστοιχα, με ματς περισσότερο αμφότερες.

Στους 14 πόντους η Γουέστ Χαμ που είναι στη 13η θέση και στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη.