Γερμανία: Συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις η Φράιμπουργκ, άβολη ισοπαλία για Κολωνία

Η Φράιμπουργκ συνεχίζει να θεωρείται άξια διεκδικήτρια του τίτλου στην Μπουντεσλίγκα, μετά τη νίκη στο Γκέλζενκιρχεν επί της Σάλκε.

Ο Γκρίφο πέτυχε και τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους και στο 61’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η Φράιμπουργκ είναι μόλις στο -2 από την πρωτοπόρο Ουνιόν και στο -1 από τη δεύτερη Μπάγερν. Τελευταία με μία νίκη ακόμα η Σάλκε.

Η Χοφενχάιμ πήρε τον βαθμό στο «Ράιν Ένεργκιε Στάντιον» χάρη στο γκολ του Μπρούουν Λάρσεν στο 36’, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 μετά το τέρμα του Κάιντς στο 13’ για την Κολωνία.