Στρασμπούρ-Μαρσέιγ 2-2: Ο Γκαμεϊρό είπε την τελευταία λέξη

Ο Κέβιν Γκαμεϊρό ήταν ο λυτρωτής της Στρασμπούρ, στην αναμέτρηση με τη Μαρσέιγ, στο «Stade de la Meinau», καθώς χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του (2-2)

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπάμπα στο 8’ και Ισά Καμπορέ στο 35’, διπλασίασε τα τέρματά τους. Το γκολ του Λεμπό Μοτχίμπα στο 76’ έβαλε και πάλι στο ματς τους γηπεδούχους. Η Στρασμπούρ κατάφερε να γλιτώσει τον βαθμό με το γκολ του Κέβιν Γκαμεϊρό στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με 51% κατοχή μπάλας και 12/5 τελικές, έναντι 14/5 των φιλοξενούμενων.

Οι Μασσαλοί έφτασαν τους 24 βαθμούς και βρίσκονται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Η Στρασμπούρ βρίσκεται στη 16η θέση της βαθμολογίας με δέκα βαθμούς, μετά την έβδομη φετινή της ισοπαλία.

Aνζέ 8

Νωρίτερα, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε σε ένα χορταστικό ματς της Τρουά στο «Παρκ Ντε Πρενς».