Ρέιντζερς-Αμπερντίν 4-1: Σκόραρε και πάλι ο Αντόνιο Τσόλακ

Η Ρέιντζερς νίκησε 4-1 την Αμπερντίν στο «Άιμπροξ» και μείωσε τη διαφορά από τη Σέλτικ, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο, στον ένα βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κόνορ Μπάρον στο 21’, όμως ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ έφερε το ματς στα ίσια στο 27’. Ο Τζον Λάντστραμ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Τζέιμς Ταβερνιέ «καθάρισε» το ματς για τους γηπεδούχους, ενώ ο Αλφρέντο Μορέλος στο 85’, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ρέιντζερς είχε 71% κατοχή μπάλας και 36/13 τελικές, έναντι 5/1 των φιλοξενούμενων. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τις εννέα νίκες στο φετινό πρωτάθλημα και στους 29 βαθμούς, ένα λιγότερο από τη Σέλτικ, η οποία είναι στην κορυφή με ματς λιγότερο. Η Αμπερντίν έμεινε στους 19 βαθμούς και στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.