Μπόρνμουθ-Τότεναμ 2-3: Τεράστια ανατροπή για τους Λονδρέζους

Η Τότεναμ κατάφερε να γυρίσει από το 2-0 και να πάρει μια σπουδαία νίκη 3-2 επί της Μπόρνμουθ στο «Vilality Stadium».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τα δυο γκολ του Κίφερ Μουρ στο 22’ και στο 49’. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Αντόνιο Κόντε ανέβασε στροφές και κατάφερε να μειώσει το σκορ με τον Ράιαν Σεσενιόν στο 57’. Ο Μπεν Ντέιβις έφερε το ματς στα ίσια στο 73’, ενώ ο Ροντρίγκο Μπεντακούρ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Τα «σπιρούνια» είχαν 23/7 τελικές και 70% κατοχή μπάλας. Οι γηπεδούχοι είχαν 6/4 τελικές στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Η Τότεναμ πανηγύρισε την όγδοη φετινή της νίκη και έφτασε τους 26 βαθμούς ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη πλευρά, η Μπόρνμουθ έμεινε στους 13 βαθμούς και στη 14η θέση της βαθμολογίας.