La Liga: Ισόπαλες έμειναν Μαγιόρκα και Εσπανιόλ

Μαγιόρκα και Εσπανιόλ συναντήθηκαν για την  12η στροφή του πρωτάθλημα της πρώτης κατηγορίας της Ισπανίας.

Την αυλαία της 12ης αγωνιστική της La Liga άνοιξαν Μαγιόρκα και Εσπανιόλ που μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς.

Μαγιόρκα – Εσπανιόλ 1-1

Το πρώτο μέρος βρήκε την Εσπανιόλ περισσότερο δραστήρια από επιθετικής ανάπτυξης στα πρώτα λεπτά , όμως Μαγιόρκα ξεκίνησε να πιέζει πιο έντονα και δημιούργησε ευκαιρίες στην αντίπαλη περιοχή. Παρά την κινητικότητα που υπήρχε και στις δύο περιοχές καμία ομάδα δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μαγιόρκα μπήκε πιο διαβασμένη και δεν άργησε να κάνει το 1-0 με τον Μουρίτσι στο 48′. Η Εσπανιόλ δεν το έβαλε κάτω και έδωσε στο ματς τον δικό της ρυθμό και στο 70′ έφτασε στο γκόλ της ισοφάρισης με τον Λάθο. Από εκεί και μετά, ο ρυθμός έπεσε και το ματς έληξε ισόπαλο.