Νέο Ικόνιο ΑΟ Σάλας-Ολυμπιακός ΑΣ Σάλας 2-0: Πρώτη νίκη για τους γηπεδούχους – Βύθισαν τους “ερυθρόλευκους”

Την παρθενική της νίκη στη φετινή Stoiximan Futsal Super League πανηγύρισε η ομάδα του Νέου Ικόνιου ΑΟ Σάλας επί του Ολυμπιακού ΑΣ Σάλας, με σκορ 2-0, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι, μετά από 2 αγωνιστικές χωρίς νίκη, “έσπασαν το ρόδι” απέναντι στους ερυθρόλευκους, που παραμένουν χωρίς τρίποντο και συνεχίζουν να προβληματίζουν με την εικόνα τους.

Το Ικόνιο σημείωσε και τα δύο γκολ στο 1ο ημίχρονο, ενώ στο 2ο έκανε απλώς διαχείριση του αποτελέσματος, και έφτασε στην τελική επικράτηση.

Οι Παντελής και Γιώργος Χονδρουδάκης ήταν οι σκόρερ του Ικόνιου, που δίκαια έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα, που τόσο είχε ανάγκη για να πάρει μπρος η μηχανή.

Ο Ολυμπιακός, παρότι ήταν διαβασμένος τακτικά, δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις του αγώνα, το Ικόνιο “διάβασε” τις αδυναμίες του, ευτύχησε να μπει σε θέση οδηγού, στην επανάληψη κλείστηκε, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν λύσεις και δεν πήραν κάτι από το παιχνίδι.