Στάικος: «Είμαι περήφανος για την ανατροπή»

Ο Θανάσης Στάικος εμφανίστηκε χαρούμενος με την ανατροπή των παικτών του στο ματς με τον Ιωνικό (2-2).

Ο Έλληνας τεχνικός δήλωσε πως ο ΠΑΣ Γιάννινα θα μπορούσε να έχει πάρει τη νίκη στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, βάσει των ευκαιριών που είχε στο δεύτερο ημίχρονο.

Χαρακτηριστικά, ο Στάικος δήλωσε στην κάμερα της «Cosmote TV»: «Το σημερινό ήταν ένα ιδιαίτερο ματς. Και οι δύο ομάδες ήταν πιεσμένες. Παίζαμε κόντρα σε μια καλοδουλεμένη ομάδα. Στο πρώτο 20λεπτο ήταν ένα μοιρασμένο παιχνίδι. Από δύο στατικές φάσεις βρεθήκαμε πίσω στο σκορ και μέχρι την αρχή του δευτέρου μέρους ο Ιωνικός έψαχνε κι άλλο γκολ. Καταφέραμε και γυρίσαμε το ματς και στο τέλος θα μπορούσαμε και τρίτο γκολ καθώς επικρατήσαμε στο γήπεδο. Είμαι υπερήφανος για τους παίκτες μου. Έβγαλαν ψυχή και έδωσαν τα πάντα. Η σημερινή εμφάνιση του δευτέρου μέρους να είναι το εφαλτήριο για μια καλύτερη πορεία στη συνέχεια. Μέσω των παικτών μας εμφανίστηκε το DNA του ΠΑΣ Γιάννινα, με πάθος και ψυχή».