ΑΣ Αθήνα ’90-ΑΣΕ Δούκας 2-3: Μεγάλο διπλό για τους νταμπλούχους στην Πολιτεία

Φοβερή “μάχη” στο κλειστό της Πολιτείας, για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Futsal Super League, ανάμεσα σε Αθήνα ’90 και Δούκα, με τους φιλοξενούμενους να αποσπούν τους 3 βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας με σκορ 3-2 το αξιόμαχο καλτσέτο.

MVP για τους μπλε του Γιάννη Μοστριού ήταν ο Βινίσιους, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ. Η Αθήνα ’90 πάλεψε για να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας, κοίταξε στα μάτια τον περσινό νταμπλούχο, αλλά οι λεπτομέρειες ήταν με τον ΑΣΕΔ, που έκανε το 3/3 και έφτασε τους 9 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 6, έχοντας την πρώτη τους φετινή απώλεια.

Ο Βινίσιους πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ του αγώνα και ο Ντάρλας μείωσε για το καλτσέτο. Το 2-1 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος, ο Βίνι έφτασε και σε τρίτο γκολ, δίνοντας εκ νέου “μαξιλαράκι” στον Δούκα, με τον Ζιάκα να φέρνει και πάλι την ομάδα του σε απόσταση βολής, αλλά ως την κόρνα της λήξης δεν άλλαξε κάτι και ο Δούκας πήρε το σπουδαίο τρίποντο.