Μίλαν-Μόντσα 4-1: Έπιασε τη Νάπολι στην κορυφή

Μίλαν σε μεγάλα κέφια με την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της, αυτή τη φορά κόντρα στη Μόντσα στο «Σαν Σίρο» με 4-1, έπιασε με ματς περισσότερο τη Νάπολι στην κορυφή του Καμπιονάτο.

Ο Ντίαθ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «ροσονέρι» αφού με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (16’, 41’) έβαλε μπροστά την ομάδα του με 2-0 στο σκορ. Ο Οριγκί στο 65’ τελείωσε ουσιαστικά το ματς με το 3-0 ενώ η μείωση του σκορ με τον Ρανόκια από πλευράς Μόντσα στο 70ο λεπτό, βρήκε απάντηση από τον Λεάο στο 84’ με τον Πορτογάλο να γράφει το τελικό 4-1.

Νωρίτερα, η Σαλερνιτάνα επιβλήθηκε 1-0 της Σπέτσια στο «Αρέκι» χάρη στο γκολ του Ματζόκι στο 48’ και συνέχισε να βρίσκεται μακριά από την επικίνδυνη ζώνη.