Γερμανία: «Καθάρισε» νωρίς η Μπάγερν

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η Μπάγερν Μονάχου δεν ήθελε κάτι περισσότερο κόντρα στη Χόφενχαϊμ φτάνοντας έτσι στο τρίποντο με σκορ 2-0.

Οι Βαυαροί προηγήθηκαν στην «Πρίζιρο Αρένα» με γκολ του Μουσιάλα στο 18’ ενώ 20 λεπτά αργότερα, διπλασίασαν το προβάδισμά τους με τον Τσούπο-Μότινγκ. Η δεύτερη συνεχόμενη νίκη έφερε την Μπάγερν στους 22 βαθμούς, στο -1 από την πρωτοπόρο Ουνιόν Βερολίνου που έχει ματς λιγότερο. Στην 6η θέση με 17 βαθμούς έμεινε η Χόφενχαϊμ.

Στα υπόλοιπα ματς της 11ης αγωνιστικής, Φράιμπουργκ και Ντόρτμουντ κράτησαν τις θέσεις στους στην τετράδα. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ ανέβασε στροφές στο β’ μέρος και επιβλήθηκε 2-0 της Βέρντερ Βρέμης, ενώ η Ντόρτμουντ διέλυσε 5-0 τη Στουτγκάρδη. Βασικός σε όλο το ματς για τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκε ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος.