Τουλούζ-Ανζέ 3-2: Νίκησε αλλά δεν έπαιξε ο Τσιγγάρας

Η Τουλούζ επικράτησε 3-2 της Ανζέ εντός έδρας, σε ένα ματς, στο οποίο δε χρησιμοποιήθηκε ο Θεοχάρης Τσιγγάρας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπρεχτ Ντετζέγκερε στο 10’, για να φέρει το ματς στα ίσια ο Ναμπίλ Μπενταλέμπ στο 33’. Ο Μπράνκο Φαν Ντεν Μπούμεν έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 40’ με πέναλτι. Ο Στιν Σπέρινγκς σημείωσε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων στο 67’, για να μειώσουν στο τελικό 3-2 οι φιλοξενούμενοι με τον Αμίν Σαλάμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι γηπεδούχοι είχαν 55% κατοχή μπάλας και 14/7 τελικές, έναντι 13/6 των φιλοξενούμενων. Με αυτή τη νίκη η Τουλούζ έφτασε τους 15 βαθμούς και βρίσκεται στη 15η θέση της βαθμολογίας. Η Ανζέ έμεινε στους οκτώ βαθμούς και στη 19η θέση.