Πήγασος-Παναθηναϊκός 4-4: Φιλική ισοπαλία για τους “πράσινους”

Σε φιλικό παιχνίδι αναμετρήθηκαν η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού, με τον Πήγασο που είναι ομάδα Α΄ Εθνικής Κατηγορίας. Το ματς έληξε ισόπαλο με 4-4 στο γήπεδο του Πήγασου, που είναι στην Αγία Παρασκευή.

Θετικά  δείγματα γραφής έδειξε σε ένα ακόμα φιλικό ματς η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του “τριφυλλιού” που έπαιξε με ομάδα της μεγάλης κατηγορίας.

Ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για το προπονητή Απόστολο Μπελτσίδη να δοκιμάσει όσα έχει δουλέψει με τους παίκτες του  από την έναρξη της προετοιμασίας.

Οι “πράσινοι” άνοιξα το σκορ στο 2΄ με τον Κρασώνη για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι τρία λεπτά αργότερα. Στο 8΄ ο Σχοινάς έκανε το 1-2 και ο Κωνσταντίνου το 1-3 στο 22΄.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 29΄ σε 2-3 και για να σκοράρει εκ νέου ο Σχοινάς στο 35΄ σε 2-4. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στα τελευταία λεπτά.