Ναντ-Μπρεστ 4-1: Περίπατος για τα «καναρίνια»

Η Ναντ επέστρεψε στις νίκες στο γαλλικό πρωτάθλημα με εμφατικό τρόπο, καθώς συνέτριψε 4-1 τη Μπρεστ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Νοά Φαντιγκά στο 18’ και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το πέναλτι του Μόουζες Σιμόν στο 35’. Στο επόμενο λεπτό (36’), ο Ιγκνασους Γκαναγκό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησαν ακόμα δυο γκολ για τη Ναντ, με τον Μοσταφά Μοχάμεντ στο 70’ και τον Μούσα Σισοκό στο 88’. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League είχε 55% κατοχή μπάλας και 17/6 τελικές, έναντι 11/2 των φιλοξενούμενων. Με αυτή νίκη η Ναντ έφτασε δέκα βαθμους και βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας. Η Μπρεστ έμεινε στην 20η θέση της βαθμολογίας με έξι βαθμούς.