La Liga: Καβάνι-Μιλά 2-2

Η Βαλένθια παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στην Έλτσε και έχασε σημαντικό έδαφος, στην προσπάθεια για την είσοδο στις θέσεις, που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Πέρε Μιλά στο 29’, όμως ο Έντινσον Καβάνι ισοφάρισε στο 41’, επίσης με πέναλτι. Στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ουρουγουανός επιθετικός έδωσε το προβάδισμα στις «νυχτερίδες», όμως ο Μιλά με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση στο 65’, χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους. Στους 14 βαθμούς οι γηπεδούχοι και στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, στους τρεις βαθμούς και στην 20η και τελευταία θέση της βαθμολογίας οι φιλοξενούμενοι.