Αταλάντα-Σασουόλο 2-1: Έπιασαν κορυφή οι γηπεδούχοι

Η Αταλάντα νίκησε 2-1 τη Σασουόλο και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας ένα ματς περισσότερο από τη Νάπολι.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Γιώργο Κυριακόπουλο στο 41’, όμως στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Μάριο Πάσαλιτς έφερε το ματς στα ίσια. Ο Αντεμόλα Λούκμαν έδωσε το προβάδισμα και τη νίκη στους γηπεδούχους, με την έναρξη της επανάληψης. Η ομάδα του Μπέργκαμο είχε 16/4 τελικές έναντι 11/3 της Σασουόλο, η οποία είχε την κατοχή της μπάλας με 53%.

Η Αταλάντα έφτασε με αυτή τη νίκη τους 24 βαθμούς και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, με ένα βαθμό διαφορά από τη δεύτερη Νάπολι, που έχει ένα ματς λιγότερο. Η Σασουόλο έμεινε στους δώδεκα βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας.