Κρεμονέζε-Νάπολι 1-4: Με θρίαμβο στην κορυφή οι «παρτενοπέι»

Η Νάπολι ζορίστηκε κόντρα στην Κρεμονέζε στο «Τζιοβάνι Τσίνι», όμως κατάφερε να πάρει τη νίκη 4-1, δυσκολότερα από ότι δείχνει το τελικό σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 26’ με πέναλτι, όμως ο Σίριλ Ντέσερς ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 47’. كيف تلعب بلاك جاك Ο Τζιοβάνι Σιμεόνε λύτρωσε τους «παρτενοπέι» στο 76’, ενώ ακολούθησαν δυο γκολ στις καθυστερήσεις από τον Ίρβινγκ Λοσάνο στο τρίτο λεπτό και από τον Ματίας Ολιβέιρα στο πέμπτο.

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στην αναμέτρηση και είχαν 21/10 τελικές έναντι 12/1 των γηπεδούχων. العاب ربح نقود حقيقية Η Νάπολι είχε την κατοχή της μπάλας με 71%. المراهنة Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Σπαλέτι έφτασε τους 23 βαθμούς και είναι μόνη πρώτη στη βαθμολογία. Η Κρεμονέζε έμεινε στους τρεις βαθμούς και βρίσκεται στη 19η θέση της βαθμολογίας.