Γουέστ Χαμ-Φούλαμ 3-1: Τρεις «σφυριές» για τη νίκη

Η Γουέστ Χαμ νίκησε 3-1 τη Φούλαμ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου και αναρριχήθηκε ψηλότερα στη βαθμολογία του αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους, με τον Αντρέας Περέιρα στο 5’. Ο Τζάροντ Μπόουεν ισοφάρισε με πέναλτι στο 29’, ενώ ο Τζιανλούκα Σκαμάκα στο 62’, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Αντόνιο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους. Με αυτή τη νίκη η Γουέστ Χαμ έφτασε τους δέκα βαθμούς και βρίσκεται πλέον στη 13η θέση της βαθμολογίας. Η Φούλαμ από την άλλη πλευρά έμεινε στους έντεκα βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας.