Θεσπρωτός-Βέροια 1-2: Πέρασε στην επόμενη φάση η «Βασίλισσα» του Βορρά

Η Βέροια νίκησε 2-1 τον Θεσπρωτό εκτός έδρας και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Φασίδη στο 37’, ενώ ο Μούολι στο 52’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν το σκορ με τον Μπονίγια στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το πρόγραμμα της τέταρτης φάσης θα συνεχιστεί την Κυριακή με πέντε αναμετρήσεις.

Διαιτητής: Μπουμπας (Ηπείρου)

Βοηθοί: Θανασιας, Λιοντος (Ηπείρου)

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Παππάς, Βαλιέντε (64’ Τρομπούκης), Βασιλάκης, Γώγος (59’ Μαντζουρανάκης), Ρίζος, Μίγγος, Διγκόζης (59’ Μπίκας), Δρίτσας (59’ Σεμερτζάκης), Κωνσταντίνου, Λύγκας (66’ Μαρτίνες), Μπονίγια.

ΒΕΡΟΙΑ: Παπαδόπουλος, Ντουμάνης, Παπαχρήστος (76’ Μουχάλης), Περδίκης, Στίκας, Μπλέτσας, Ορφανίδης (76’ Κατσούκης), Φασίδης (67’ Ισαακίδης), Μπελεβώνης (53’ Μασούρας), Μπουκουβάλας, Μπουόλι.