Ρέιντζερς-Σεντ Μίρεν 4-0: Ασταμάτητος ο Αντόνιο Τσόλακ

Η Ρέιντζερς νίκησε 4-0 τη Σεντ Μίρεν στο «Άιμπροξ» με τον Αντόνιο Τσόλακ να βρίσκει δυο φορές δίχτυα.

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 4’ για τους γηπεδούχους, με τον Τζέιμς Ταβερνιέ να σημειώνει το δεύτερο γκολ της ομάδας του με πέναλτι στο 30’. Ο Τσόλακ σημείωσε το δεύτερο γκολ του στην αναμέτρηση στο 73’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φάσιον Σάκαλα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Κροάτης επιθετικός έφτασε τα 13 γκολ σε 16 εμφανίσεις τη φετινή σεζόν. Αυτό ήταν το δέκατο γκολ του στο φετινό σκωτσέζικο πρωτάθλημα, σε εννέα συμμετοχές. Η Ρέιντζερς είχε 19/8 τελικές έναντι 9/3 των φιλοξενούμενων και 71% κατοχή μπάλας.