Λάτσιο-Σπέτσια 4-0: Άνετη νίκη για τους γηπεδούχους

Η Λάτσιο νίκησε 4-0 τη Σπέτσια στο «Ολίμπικο» και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ματία Τζακάνι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 12’, ενώ ο Αλέσιο Ρομανιόλι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 24’. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Σεργκέι Μιλίνοβκοτς-Σάβιτς, ο οποίος με δυο γκολ στο 61’ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας.

Η Λάτσιο τελείωσε τον αγώνα με 62% κατοχή μπάλας και 13/6 τελικές. Η Σπέτσια είχε 14/2 τελικές. Με αυτή τη νίκη, οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 17 βαθμούς και ανέβηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στην 13η θέση με οκτώ βαθμούς.