Γιουβέντους-Μπολόνια 3-0: Άνετη νίκη για τη «βέκια σινιόρα»

Η Γιουβέντους νίκησε εύκολα 3-0 την Μπολόνια στο Τορίνο και αναρριχήθηκε ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

Το σκορ για τη Γιουβέντους άνοιξε ο Φίλιπ Κόστιτς στο 24’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, η «βέκια σινιόρα» κατάφερε μέσα σε τρία λεπτά να «καθαρίσει» το ματς με δυο γκολ. Αρχικά, ο Ντούσαν Βλάχοβιτς σημείωσε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 59’ και στη συνέχεια ο Αρκάντιους Μίλικ στο 62’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η Γιουβέντους είχε 48% κατοχή μπάλας και 17/6 τελικές, έναντι 9/1 των φιλοξενούμενων. Οι «μπιανκονέρι» έφτασαν τους 13 βαθμούς και βρίσκονται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας. Η Μπολόνια έμεινε στους έξι βαθμούς και βρίσκεται στη 17η θέση της βαθμολογίας.