Χαρτς-Ρέιντζερς 0-4: Δυο γκολ ο Αντόνιο Τσόλακ

Η Ρέιντζερς δεν αντιμετώπισε δυσκολίες κόντρα στη Χαρτς, την οποία συνέτριψε 4-0 εκτός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κροάτη επιθετικό στο 6’, ενώ ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 30’. Ο Αλφρέντο Μορέλος σημείωσε το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων στο 76’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ράιαν Κεντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο ματς, έχοντας 66% κατοχή μπάλας και 20/7 τελικές. Από την άλλη πλευρά, η Χαρτς είχε 7/1 τελικές. Η Ρέιντζερς ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, έχοντας ένα ματς περισσότερο από τη Σέλτικ, η οποία έχει 18. Η Χαρτς έμεινε στους 13 βαθμούς και στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.