Τράμπζονσπορ-Γκαζιαντέπ 3-2: Γκολ και ασίστ ο Μπακασέτας

Ο Τάσος Μπακασέτας ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης 3-2 της Τράμπζονσπορ επί της Γκαζιαντέπ.

Η ομάδα της Τραπεζούντας βρέθηκε πίσω στο σκορ από την ομάδα του Στέλιου Κίτσιου με τα γκολ των Αλεξάντρου Μαξίμ στο 2’ και Λάζαρ Μάρκοβιτς στο 9’. Στο 14’, ο Μπακασέτας βρήκε τον Μαχμούντ Χασάν και αυτός μείωσε το σκορ. Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός ισοφάρισε το ματς στο 42’ με πέναλτι. Τελικά, η ομάδα των Μπακασέτα και Σιώπη πήρε τη νίκη με γκολ του Μαρκ Μπάρτρα στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με αυτή νίκη, οι περσινοί πρωταθλητές έφτασαν τους 13 βαθμούς και βρίσκονται στην έκτη θέση της βαθμολογίας, τρεις πίσω από τις πρωτοπόρες Γαλατάσαραϊ και Αντάν Ντεμίρσπορ. Η Γκαζιαντέπ έφτασε τους έντεκα βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας.