«Μαγικός» Ζίνκερναγκελ οδηγεί τη Σταντάρ!

Τρομερά πράγματα από τον Φίλιπ Ζίνκερναγκελ στο Σταντάρ Λιέγης – Κλαμπ Μπριζ, με τον Δανό μεσοεπιθετικό που αγωνίζεται ως δανεικός στη Σταντάρ από τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει δύο υπέροχα γκολ, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη.

Ο Ζίνκερναγκελ άνοιξε το σκορ με έναν «κεραυνό» έξω και δεξιά από τη μεγάλη περιοχή με το αριστερό πόδι, που κατέληξε στην απέναντι γωνία κάνοντας το 1-0 στο 30’. Στο 64’, ο Δανός έφυγε από δεξιά και με δύο προσποιήσεις έστειλε «αδιάβαστο» τον προσωπικό του αντίπαλο για να γράψει με εξαιρετικό σουτ το 2-0!

Το 3-0 ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπαλικβίσα ενώ ο Ζίνκερναγκελ αντικαταστάθηκε στο 80ο λεπτό. Η Σταντάρ έφτασε έτσι τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες και ανέβηκε στους 16 βαθμούς και στην πέμπτη θέση, την ίδια ώρα που η Κλαμπ Μπριζ έμεινε στους 19 πόντους και την τρίτη θέση.