Βιγιαρεάλ-Έλτσε 4-0: Τέσσερις «τορπίλες» από το «κίτρινο υποβρύχιο»

Η Βιγιαρεάλ δε δυσκολεύτηκε κόντρα στην Έλτσε την οποία νίκησε 4-0 στο «Μαδριγάλ».

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Ζεράρ Μορένο στο 26’, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας ο Τζιοβάνι Λο Σέλσο στο 36’. Το «κίτρινο» υποβρύχιο έφτασε σε ακόμα δυο γκολ στο φινάλε του αγώνα. Αρχικά, ο Φρανσίς Κοκλέν σημείωσε το τρίτο γκολ στο 89’ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Χοσέ Λουίς Μοράλες διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι είχαν 18/10 τελικές έναντι 7/0 της Έλτσε και την κατοχή της μπάλας με ποσοστό 54%. Η Βιγιαρεάλ έφτασε τους δέκα βαθμούς και αναρριχήθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Η Έλτσε έμεινε στον ένα βαθμό και στη 19η θέση.