Βερόνα-Σαμπντόρια 2-1: Πρώτο τρίποντο για τους γηπεδούχους

Η Βερόνα νίκησε 2-1 τη Σαμπντόρια και πήρε το πρώτο της τρίποντο στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Φραντσέσκο Καπούτο στο 40’, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το αυτογκόλ του Εμίλ Αουντέρο στο 44’. Ο Τζος Ντόιγκ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με το γκολ που σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Η Βερόνα είχε 17/9 τελικές έναντι 11/3 της Σαμπντόρια, η οποία είχε την κατοχή με 51%.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους πέντε βαθμούς μετά από πέντε αγωνιστικές και βρίσκονται στη 13η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους δυο βαθμούς και στη 18η θέση της βαθμολογίας.