Serie A: Στο μηδέν έμειναν Σασουόλο και Κρεμονέζε – Ισόπαλες Σπέτσια και Μπολόνια

Έμειναν στο μηδέν Κρεμονέζε και Σασουόλο στην μεταξύ τους αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Serie A, ενώ Σπέτσια και Μπολόνια ήρθαν ισόπαλες με το σκορ στο 2-2

Η αναμέτρηση ανάμεσα σε Σασουόλο και Κρεμονέζε έληξε χωρίς νικητή και χωρίς γκολ.

Κρεμονέζε – Σασουόλο 0-0

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς με πίεση από την αρχή και έψαξαν το γκολ με αρκετά σουτ όμως δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα και το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η Σασουόλο συνέχισε στο ίδιο μοτίβο αλλά η Κρεμονέζε έβαλε και εκείνη την πίεση ψηλά στο γήπεδο και δεν άφησε την αντίπαλο της να κάνει το παιχνίδι της .

Η πίεση αυτή είχε αποτέλεσμα καθώς η Σασουόλο δεν κατάφερε να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες και έφυγε με έναν βαθμό από το γήπεδο της Κρεμονέζε.