Premier League:Συνεχίζει ακάθεκτη η Μπράιτον που νίκησε 5-2 την Λέστερ

Σε ένα ματς αντάξιο του πρωταθλήματος της Premier League η Μπράιτον κέρδισε κατά κράτος την Λέστερ .

Μπράιτον και Λέστερ ήρθαν αντιμέτωπες για την 6η αγωνιστική της Premier League με την πρώτη να δείχνει πως δεν αστειεύεται την φετινή σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης έκαναν το 0-1 με τον Ιχεανάκο .
Στο 10′ όμως η Μπράιτον έφερε το ματς στα ίσια με τον Τόμας και πέντε λεπτά μετά (15′) ο Καϊσίντο έκανε το 2-1 βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του . Η Λέστερ πίεσε , δεν άφησε την γρήγορη αντίδραση της γηπεδούχου να την επηρεάσει και στο 33′ ο Ντάκα έκανε εκ νέου το ματς ισόπαλο (2-2) όπου ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι δύο ομάδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο 64′ η Μπράιτον πήρε τα ηνία του σκορ με τον Λεάντρο Τροσάρντ. Το πάρτι για τους γηπεδούχους συνεχίστηκε αφού ο Μακ Άλιστερ ευστόχησε από τα 11 βήματα και έγραψε το 4-2 . Στο 90+6 οι γηπεδούχοι διεύρυναν το σκόρ στο 5-2 με τον Μακ Άλιστερ .

Η Μπράιτον πανηγύρισε ακόμη μια νίκη και συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της .