La Liga: Μαγιόρκα και Ζιρόνα μοιράστηκαν βαθμούς

Μαγιόρκα και Ζιρόνα τέθηκαν αντιμέτωπες για την τέταρτη αγωνιστική της La Liga με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

Σε ένα παιχνίδι που μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο του δεν είχε να επιδείξει τίποτα, Μαγιόρκα και Ζιρόνα κατάφεραν να έρθουν ισόπαλες με γκολ αμφότερες στα τελείται λεπτά.

Μαγιόρκα – Ζιρόνα 1-1

Το πρώτο μέρος κύλησε σχεδόν αθόρυβα με τις δύο ομάδες να μην έχουν τρομερές ευκαιρίες και φάσεις για το κάτι παραπάνω αφήνοντας χιλιάδες εντυπώσεις στους θεατές.

Με τον ίδιο τρόπο ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, όμως προς το τέλος οι επιθέσεις έγιναν πιο πιεστικές στοχεύοντας στην νίκη, κάτι που όλοι πίστεψαν πως θα πάρει η Μαγιόρκα με γκολ του Ραίλο στο 87′ , αλλά η Ζιρόνα κέρδισε ο πέναλτι και ο Σαις , ευστόχησε από τα 11 βήματα στο 90+2 του αγώνα.