Ιταλία: Κέρδισε έδαφος η Γιουβέντους, γκέλες για Νάπολι, Λάτσιο

Την κορυφή πλησίασε η Γιουβέντους μετά το φινάλε της 4ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο.

Η «γηραιά Κυρία» επιβλήθηκε 2-0 της Σπέτσια, χάρη σε όμορφο απευθείας φάουλ του Βλάχοβιτς στο 9’ και τέρμα του Μίλικ στις καθυστερήσεις, για να φτάσει έτσι τους 8 βαθμούς και πλησιάσει στους δύο την πρωτοπόρο Ρόμα.

Στους 8 ανέβηκαν και οι Λάτσιο, Νάπολι, μετά όμως από όχι επιθυμητά αποτελέσματα. Οι «λατσιάλι» έμειναν στο 1-1 στη Γένοβα με τη Σαμπτντόρια, αφού στο γκολ του Ιμόμπιλε από το 21’, απάντησαν οι γηπεδούχοι με τον Γκαμπιαντίνι στις καθυστερήσεις.

Παρόμοια κατάσταση και στο «Σαν Πάολο» με τη Λέτσε να χάνει πέναλτι με τον Κολόμπο στο 21’, τη Νάπολι να κάνει το 1-0 στο 27’ με τον Έλμας αλλά τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον βαθμό χάρη στον εύστοχο –αυτή τη φορά- Κολόμπο μόλις στο 31’.