La Liga: Νίκη με τεσσάρα για την Αθλέτικ Μπιλμπάο

Εύκολα πέρασε από την έδρα της Κάδιθ η Αθλέτικ Μπιλμπάο και μάλιστα με το ευρύ 0-4

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο είχε ένα εύκολο απόγευμα αφού πήρε την νίκη επί της Κάδιθ (0-4) και άρπαξε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Τους φιλοξενούμενους έβαλε μπροστά στο σκορ ο Γουίλιαμς στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης, που ήταν και το μοναδικό γκολ του πρώτου ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δεύτερου μέρους η Μπιλμπάο ξεκίνησε όμως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, με ασφυκτική πίεση προς την αντίπαλη περιοχή και στο 56′ ο Γκουροζέτα έκανε το 0-2 . Ο Ρεμίρο στο 78′ έγραψε το 0-3 . Ο Γκουροζέτα στις καθυστερήσεις (90+3) θέλησε να διευρύνει το τελικό σκορ σε 0-4.