UEFA Futsal Champions League: Αποκλεισμός στη διαφορά τερμάτων για τον ΑΣΕ Δούκα

Αποκλεισμός στις λεπτομέρειες για τον ΑΣΕ Δούκα, που αναδείχθηκε ισόπαλος με την πρωταθλήτρια Πολωνίας Πιάστ Γκλίβισε με σκορ 2-2, για τον 5ο προκριματικό όμιλο του UEFA Futsal Champions League.

Η Ελληνική ομάδα είχε στόχο μόνο τη νίκη, στο κλειστό γήπεδου Κορυδαλλού, για να πάρει αυτή την πρώτη θέση στον όμιλο, καθώς η ισοπαλία δε θα της έφτανε για να καλύψει τη διαφορά τερμάτων, στην οποία υπερτερούσαν οι Πολωνοί.

Και ενώ βρήκαν τις δυνάμεις οι παίκτες του Γιάννη Μοστριού, όχι μόνο να απαντήσουν στο γρήγορο γκολ που δέχτηκαν στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, αλλά και να κάνουν την ανατροπή μέσα σε διάστημα 3 λεπτών, δέχθηκαν εκ νέου γκολ ισοφάρισης.

Με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το 10ο λεπτό του παιχνιδιού, παρά τις όποιες προσπάθειες των γηπεδούχων να βρουν τρόπο να παραβιάσουν την εστία των φιλοξενούμενων.

Τα γκολ για τον ΑΣΕ Δούκα πέτυχαν οι Τσίνας και Κονδυλάτος στο 6ο και 7ο λεπτό αντίστοιχα, ενώ για την Πιάστ Γκλίβισε τα τέρματα σημείωσαν οι Καντίνι και Σμιαλκόβσκι.