Premier League: Ούτε τώρα νίκη η Λίβερπουλ

Δεύτερη αγωνιστική και δεύτερη ισοπαλία για τη Λίβερπουλ που έμεινε στο 1-1 με την Κρίσταλ Πάλας στο Άνφιλντ.

Οι Λονδρέζοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο 32’ με τον Ζαχά ενώ το έργο των παικτών του Κλοπ έγινε ακόμα δυσκολότερο μετά την απευθείας κόκκινη κάρτα που αντίκρισε ο Νούνιες στο 57’.

Οι «κόκκινοι» παρόλα αυτά, έβγαλαν αντίδραση ισοφαρίζοντας τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ντίας, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα που θα τους έδινε την πρώτη νίκη στη σεζόν. Ο Κώστας Τσιμίκας πέρασε στο ματς σαν αλλαγή στο 63ο λεπτό.

Η Λίβερπουλ έφτασε έτσι τους 2 βαθμούς με την Κρίσταλ Πάλας να κάνει «σεφτέ» για φέτος.