Λάτσιο-Μπολόνια 2-1: Σπουδαία ανατροπή για τους “λατσιάλι”

Η Λάτσιο πήρε σπουδαία νίκη 2-1 επί της Μπολόνια στο “Ολίμπικο”, στην πρεμιέρα της στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, μετά την αποβολή του Λουίς Μαξιμιάνο στο 6’ και είδαν τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο σκορ με το πέναλτι του Μάρκο Αρναούτοβιτς στο 38’. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία, καθώς αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Ανταμά Σουμαορό. Στο δεύτερο ημίχρονο η Λάτσιο κατάφερε να ισοφαρίσει στο 68’ με το αυτογκόλ του Λορέντζο Ντε Σιλβέστρι, ενώ πήρε τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Τσίρο Ιμόμπιλε στο 79’.