Σάλκε-Γκλάντμπαχ 2-2: Έσωσε την παρτίδα ο Μπούλτερ

Το πέναλτι του Μπούλτερ στις καθυστερήσεις χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στη Σάλκε, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Γκλάντμπαχ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σαλασάρ στο 29’, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σημειώσουν δυο γκολ σε έξι λεπτά με τους Χόφμαν και Τουράμ, κάνοντας την ανατροπή. Τελικά, ο Μπούλτερ με πέναλτι στις καθυστερήσεις χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στους “βασιλικούς μπλε”. لعبه القمار

Οι συνθέσεις:

Σάλκε (Κράμερ): Σβόλοβ – Μπρούνερ, Γιόσιντα, Τιό, Άουεγιαν – Κράους, Κραλ (85′ Λάτσα) – Σαλασάρ (66′ Μολέ), Μορ (60′ Λάρσον) – Τερόντε (66′ Πόλτερ), Μπούλτερ.

Γκλάντμπαχ (Φάρκε): Ζόμερ – Σκάλι, Ιτάκουρα, Ελβέντι, Μπενσεμπαϊνί – Κράμερ, Κονέ (88′ Φρίντριχ) – Χόφμαν (88′ Χέρμαν), Νόιχαους, Πλεά – Τουράμ. بلاك جاك 21